Designéři se zaměřili na dveře

V dnešní době je hlavně v bytech, které jsou mnohdy málo, málo místa na věci. V Japonsku, díky přelidnění, většina bytů malá. Ale právě japonské studio Nendo, které se proslavilo návrhy nábytku, který kombinuje různé funkce, se snaží pomoct. Aktuálně vytvořilo kolekci dveří, které neslouží jen svému základnímu účelu, jaký zná každý, ale nabízí i úložné prostory nebo fungují jako osvětlení.

Nová kolce dveří, tak možná ukazuje budoucí vývoj tohoto nábytkového kusu. Dveře mají design klasických dveří, ale navíc mají různé další funkce, takže nejsou jen jednorázovým produktem.

Na dveře mohou být umístěné police a rámy, pomocí technologie používané pro konečnou úpravu okrajů plných dveří. Nebo se může na dveře umístit například osvětlení, pomocí techniky používané pro elektronické zámky.

Designéři navrhli i dveře, které mají magnetickou stěnu, na kterou je možné umístit připojit různé příslušenství, jako jsou zásobníky, odpadkové koše, květináče, vázy a jiné nádoby, a doplnit tak prostor o další úložný prostor.

V malých prostorech oceníte nejen uvedené designové kousky, vhod přijde i důmyslná výmalba a zrcadla, která prostor opticky zvětší.

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/369036-designeri-se-zamerili-na-dvere-a-nasli-dalsi-prostor-pro-veci-v-malych-bytech.html