Ložnice

Zařizujeme ložnici pro alergika aneb 4 tipy, jak minimalizovat problémy

Jednou z nejčastějších alergií je alergie na prach a roztoče. A právě tyto dva alergeny jsou bohužel nedílnou součástí většiny ložnic. Ulpívají nejen v matracích, ale i ložním prádle a v kobercích. Alergikům se pak špatně dýchá a přicházejí další neduhy jako je rýma nebo ucpaný nos. To vše pak narušuje nejen kvalitu spánku, ale celkově i odpočinku. Účinnou pomocí je tyto alergeny co nejvíce minimalizovat, tak, aby vzniklo prostředí, které podpoří vaše zdraví a zároveň bude oázou klidu, kam každý večer budete rádi ulehat. Jak na to, vám poradíme v dnešním článku.

 

Kvalitu spánku v létě ovlivňuje i povlečení

Spánek je nedílnou součástí každého dne. Je to čas, kdy naše tělo regeneruje a nabírá energii na další nový den. Abychom se nejen po ránu, ale i po celý den cítili krásně vyspalí je důležité zaměřit se na spoustu faktorů. Kvalitu spánku totiž ovlivňuje několik základních věcí. A jednou z nich je právě i samotné povlečení. Během léta se navíc naše tělo přehřívá a obecně potí více než, kdy jindy. Proto je nutné dbát na správný výběr lůžkovin, které nás během noci příjemně zchladí a nenaruší přirozenou termoregulaci těla.

 

Jak si zařídit snovou ložnici, která zlepší kvalitu vašeho spánku?

I když je ložnice místo, kde zpravidla trávíme čas jen spánkem, její zařízení je o to důležitější. Kvalitní spánek je totiž podstatou lidského zdraví. Ovlivňuje nejen celý náš organismus, ale i nálady v jednotlivých dnech. Proto je zásadní zařídit ložnici tak, aby se nám v ní nejen dobře, ale i pohodlně spalo. Možná budete překvapeni, ale zařízení této místnosti není jen o posteli. Jde o mnohem více.

Šatní skříň v ložnici. Podle čeho volit a co je aktuálně trendy?

Ne každý má možnost mít ve svém bytě nebo domě šatnu, a proto se musí spokojit se šatní skříní. Nejde však o žádnou méněcennost. Šatní skříň je naopak vkusným nábytkem, který může doplnit celý interiér pokoje. Ideální umístění je právě v ložnici. Všechno oblečení budete mít po ruce hned jak vstanete, a navíc zde můžete uskladnit i další věci. Jaké náležitosti by skříň měla splňovat, abyste z ní měli jen užitek?

Jak podpořit zdravý spánek prostředím v ložnici?

Zdravý spánek je klíčovým prvkem pro celkovou pohodu a kvalitu života. Ačkoliv může být mnoho faktorů ovlivňujících náš spánek, jedním z klíčových prvků je prostředí, ve kterém spíme. Ložnice by měla být klidným útočištěm, místem, kde naše mysl a tělo mohou relaxovat, regenerovat a nabrat sílu pro nový den.

V tomto článku se zaměříme na to, jak lze vytvořit prostředí v ložnici, které aktivně podpoří zdravý spánek. Od optimální teploty až po správný výběr barev, vám přinášíme uceleného průvodce pro vytvoření klidné oázy, která podnítí váš spánek a přinese do vašeho života harmonii a regeneraci. Připravte se na cestu k lepšímu spánku prostřednictvím jednoduchých, avšak efektivních úprav ve své ložnici.

Matrace a rošty za skvělé ceny!

Pořizujete si novou postel a zvažujete, jaké k ní vybrat matrace? Rozhodně se neorientujte pouze podle ceny. Je pochopitelné, že třeba nebudete mít peníze na matraci se zlatými či stříbrnými vlákny, ale i za pár tisíc korun...

Jak se ráno neprobouzet s bolestí zad?

Běžná doba spánku u dospělého člověka by měla být okolo 8 hodin. Pokud by všichni lidé tuto dobu dodržovali, znamenalo by to, že každý z nás stráví celou třetinu svého života v posteli. Pro někoho může být tato doba příjemným...