Jak se ráno neprobouzet s bolestí zad?

Běžná doba spánku u dospělého člověka by měla být okolo 8 hodin. Pokud by všichni lidé tuto dobu dodržovali, znamenalo by to, že každý z nás stráví celou třetinu svého života v posteli. Pro někoho může být tato doba příjemným časem, během kterého si tělo odpočine a načerpá nové síly do dalšího dne. Často ovšem situace vypadá naprosto jinak. Člověk večer uléhá na matraci a ráno se probouzí s nepříjemnou bolestí krku, zad či velmi špatnou náladou. Co stojí za těmito ranními pocity?

Mnohdy lze za příčinu označit špatný rošt či matraci

Odpověď na výše položenou otázku je velmi jednoduchá. Nejčastěji vaše tělo reaguje bolestí a z toho plynoucí špatnou náladou na nevhodně zvolený postelový rošt nebo nevhodný typ matrace. Tělo během spánku totiž potřebuje dobrou oporu, aby záda držela neustále svůj přirozený tvar. Jakmile spíte na příliš měkkém roštu či nevhodné matraci, dostává páteř a všechno okolní svalstvo pořádně zabrat. Není tedy divu, že každé ráno se cítíte, jako kdyby se po vás někdo prošel.

Jak zvolit správný rošt do postele?

Mnozí z vás jistě dosud nepřikládali výběru roštu do postele takovou váhu. Pokud se ovšem chcete kvalitně vyspat a co nejvíce šetřit své tělo, měli byste se o postelové rošty trochu více zajímat. Vybírat můžete mezi základními laťkovými rošty, které ovšem nelze nikterak nastavovat, a lamelovými rošty, které se pro kvalitní spánek hodí podstatně více.

Správný lamelový rošt by se měl skládat z minimálně 28 lamel, z nichž některé si lze nastavit na požadovanou tuhost. Podle vlastních potřeb si tak můžete upravit nastavení roštu v oblasti zad a docílit tak požadované opory těla během spánku.

Kde nakoupit kvalitní postelové rošty?

Hledáte kvalitní postelové rošty za rozumnou cenu? Zkuste se podívat například na stránky matrace-rosty.cz a jistě si nějaký vhodný vyberete. V nabídce najdete zejména zákazníky oblíbené a kladně hodnocené rošty, na kterých si záda rozhodně nezničíte.