Šatní skříň v ložnici. Podle čeho volit a co je aktuálně trendy?

Ne každý má možnost mít ve svém bytě nebo domě šatnu, a proto se musí spokojit se šatní skříní. Nejde však o žádnou méněcennost. Šatní skříň je naopak vkusným nábytkem, který může doplnit celý interiér pokoje. Ideální umístění je právě v ložnici. Všechno oblečení budete mít po ruce hned jak vstanete, a navíc zde můžete uskladnit i další věci. Jaké náležitosti by skříň měla splňovat, abyste z ní měli jen užitek?

Tvar se odvíjí od prostorových možností

Ještě před tím, než se vrhnete do stěhování oblečení, je vhodné zamyslet se nad celkovým prostorem ložnice a najít vhodné místo pro umístění skříně. Od této skutečnosti se bude odvíjet další bod. A to design a tvar. Nejste-li limitováni podkrovním prostorem, šikmými stěnami apod., můžete vybírat z nepřeberného množství variant, které na trhu existují. V opačném případě raději zvažte možnost truhlářské firmy. I do šikmého nebo podkrovního prostoru vám dokáží vykouzlit skříň s dostatkem úložných prostorů. Pro uživatelskou přívětivost je doporučena minimální hloubka 50-70 cm. Výška je oproti hloubce více individuální a odvíjí se od vašich požadavků. Někdo volí pro maximální úložný prostor skříně do stropu a někdo naopak preferuje nižší variantu, tak, aby pohodlně dosáhl do všech polic.

Bojujete-li s prostorem, poptejte se i po variantách s efektivním otvíráním. Kromě známých posuvů jsou dostupné i možnosti se skládanými dveřmi.

Vhodné je také promyslet, jaké věci budete do skříně chtít ukládat a tomu vnitřní prostor uzpůsobit. Kromě klasických poliček můžete zvolit šatní tyč, šuplíky nebo třeba věšák na kalhoty. V dnešní době existuje již nepřeberné množství vnitřních organizérů, které vám následné rozdělení oblečení velmi usnadní.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v této zemi nejkrásnější?

V případě, že nevěříte pověrám, je ideálním doplňkem na šatní skříň zrcadlo. To ocení nejen ženy, ale i muži. Navíc zrcadlo na dveřích opticky zvětší a prosvětlí prostor celé ložnice.

Na vzhledu záleží

Aby skříň zapadla do vaší ložnice, je důležité přemýšlet o ložnici jako o celku. Nejlepší řešení je samozřejmě vybírat jednotlivé kusy nábytku dohromady, ale ne vždy je to možné. Pokud už máte ložnici zařízenou, volte podobné barvy, jako se nacházejí u postele nebo nočních stolků. Nejste-li limitováni stávajícím nábytkem inspirujte se současnými trendy. Letí minimalismus, který je symbolizován jednotnou barvou a dřevěnými doplňky. Obecně se do ložnice hodí spíše neutrální barvy jako je šedá, bílá nebo dekor dřeva. Tyto odstíny obecně na rozdíl od křiklavých odstínů působí uklidňujícím dojmem. Aktuálním hitem jsou také lamely. Ať už tedy zvolíte skříň s lamelovým vzhledem nebo lamely umístíte vedle skříně samostatně, zcela jistě nešlápnete vedle!

Fotografie