Matrace a rošty za skvělé ceny!

Pořizujete si novou postel a zvažujete, jaké k ní vybrat matrace? Rozhodně se neorientujte pouze podle ceny. Je pochopitelné, že třeba nebudete mít peníze na matraci se zlatými či stříbrnými vlákny, ale i za pár tisíc korun se dá sehnat taková, která prospěje vašemu zdraví.

Předejděte bolestem zad

Když se pustíte do výběru nové matrace, zaměřte se zejména na její tuhost. Myslíte si, že by vám nejvíce vyhovoval spánek na měkké matraci? Podle nás to není úplně nejlepší nápad, jelikož příliš měkká podložka při spaní neprospívá zádům a časem si začnete stěžovat na jejich bolest.

Spíše se rozhodněte pro středně či hodně tvrdé matrace podle vaší váhy a typu postavy. Nejlépe uděláte, když při výběru využijete pomoc odborníka, který přesně odhadne vaše požadavky.

Pokud měkkou matraci, tak jedině skutečně kvalitní

Máte neblahé zkušenosti s příliš tuhými matracemi a přeci jen si přejete svou postel vybavit něčím měkčím? V takovém případě se zaměřte například na latexové matrace. Ty jsou sice měkké, ale díky svému kvalitnímu jádru dokáží váhu vašeho těla rozložit tak, že vaše páteř není při spaní tolik namáhána a vy se ráno probudíte naprosto svěží.

Nesprávná matrace nemusí být jedinou příčinou nekvalitního spánku

Začala vás bolet záda a právě z toho důvodu jste si pořídili novou matraci? Problémy se ovšem po čase stejně vrátily? Problém nemusí být přímo v matraci ale v roštu, který je pod ní umístěn. Ideálně si pořiďte takové postelové rošty, které mají dostatek kvalitních lamel, a lze si u něj nastavit, jak moc se v konkrétních místech budou moci prohnout. Zajistíte si tím, že svou vahou v některých místech rošt neprohnete až příliš. To po nějakém čase vede k deformaci matrace a následuje bolest zad ze špatné polohy při spánku.