Interiérové dveře, ozdoba každého domova

Domov bez dveří bychom si dnes asi jen těžko představovali. Tato maličkost nám nejen umožňuje zajistit si kousek soukromí, ale také je designovým doplňkem, na který bychom měli být více dbát a při jeho koupi pečlivěji vybírat. Volit bychom neměli pouze podle ceny, ale dle materiálu, jeho kvality a také estetického vzhledu dveří.

V katalozích mnoha výrobců můžeme vybírat mezi nejrůznějšími druhy, ať už dřevěnými dveřmi s přírodními hnědými odstíny, tak také odstíny jiných barev, ale také s různými skleněnými aplikacemi, které dodávají zajímavý vzhled a šmrnc. Barvu bychom měli volit dle nábytku, který se v našem obydlí nachází a taky dle barev stěn. Do světlého interiéru je dobré volit tmavší barvy, které vytvoří v místnostech pěkný kontrast. Naopak zase k tmavší výmalbě zdí a nábytku volíme světlejší provedení dveří. Mnoho výrobců již poskytuje své produkty ve všech barvách vzorníku RAL.

Pokud se teď nebudeme zabývat pouze vzhledem, ale také účelem, ke kterému interiérové dveře slouží, můžeme také promyslet, zda jsou vhodnější dveře klasické nebo posuvné. Zejména v menších bytových prostorech přijdou posuvné dveře jistě vhod, neboť nám ušetří spoustu potřebného místa, a přitom nám poskytnou oddělení jednotlivých místností kdykoliv budeme potřebovat.

Pokud vám opravdu záleží na kvalitě, dlouhé životnosti a odolnosti dveří, oslovte specializovanou firmu, která vám s výběrem pomůže.