Podlaha do dětského pokojíčku

Jak vybrat podlahu do dětského pokoje? Podle čeho se řídit při výběru? Která podlaha je ta nejvhodnější? Výběr podlahy do dětského pokoje není lehký. Důležité je myslet na praktičnost, lehkou údržbu, ale i na přání dětí.

Koberec

Děti většinu času tráví hraním na zemi. Těžko donutíte malé dítě sedět u stolu. Většina dětí miluje hraní spíše na zemi, ve spoustě poházených papírů a hraček. Podlaha je tak středobodem celého dění.

Většina lidí se při výběru rozhodne pro koberec. Vede je k tomu hřejivost a různé barevné variace. Většina ale zapomíná na prach, špatnou údržbu a tím způsobené alergie. Navíc koberec s autíčky nevydrží dítě dlouho, až odroste, autíčka již chtít na koberci nebude.

Vinylové podlahy

Řešením může být vinylová podlaha. Vinylová podlaha má tepelně izolační vlastnosti a hodí se i pro podlahové vytápění. Je na víc mnohem lépe udržovatelná, jednoduše jí stačí setřít hadrem nebo mopem, je odolná i proti pádu ostrých či těžkých předmětů. Polyuretanová PUR vrstva navíc vinylovou podlahu chrání proti poškrabání, poškození, opotřebení a navíc prodlužuje její životnost.

Vinylové podlahy jsou k dostání v mnoha dekorech imitujících přírodní materiály. Podlaha tak může mít nejen vzhled dřeva ale i kamene. Investujte rozumně a kvalitně a pořiďte dítěti do pokoje kvalitní vinylovou podlahu.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/clanek/Jakou-podlahu-do-detskeho-pokojicku.