4 důvody proč by bidet neměl chybět v žádné koupelně

Zařizování nebo rekonstrukce nové koupelny vyvolává spoustu otázek. Jednou z nich je i to, zda zvolit bidet nebo ne. Pokud se o danou problematiku zajímáte, jistě víte, že jde o velmi šikovného pomocníka. Speciálně pro ty z vás, kteří neví, o co jde, ale i o pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco nového jsme se rozhodli sepsat pár zásadních výhod, proč byste pořízení bidetu neměli opomenout.

Trocha historie

Než se však pustíme do samotných výhod, pojďme krátce nahlédnout do historie. Historie této šikovné pomůcky sahá až do 17. století a měla svůj počátek ve Francii. První zmínky o zařízení podobného bidetu jsou spojeny s francouzským králem Ludvíkem XIV., který si prý nechal instalovat podobné zařízení kvůli svým hemeroidům. Původní bidet měl podobu malé nízké misky, která byla umístěna pouze v zámeckých komnatách. Postupem času se bidet stal stále populárnějším v Evropě a na konci 18. století byly vyvinuty různé varianty bidetů, včetně přenosných modelů. Ve 20. století se bidet stal běžným prvkem koupelen ve Francii, ačkoliv v mnoha dalších částech světa zůstával spíše neznámým.

V současné době je bidet běžným prvkem v koupelně a spousta domácností, zejména v Evropě, Asii a Latinské Americe se bez něj neobejde.

  1. Žádný další záchod, ale zařízení pro důkladnou očistu

Bidet je stejně jako toaleta další součástí koupelnového vybavení. Jeho úkolem je však poskytnout maximální hygienu intimních partií pomocí sprchové trysky. Tuto skutečnost si však stále uvědomuje minimum lidí, a proto je třeba zbořit všechny mýty a přesvědčit nevěřící o opaku.

  1. Perfektní hygiena

Jako první se zaměříme na to nejdůležitější, a to je bezpochyby hygiena. Jak již bylo zmíněno pomocí bidetu se omývají intimní partie po použití WC. Oproti použití toaletního papíru je tento způsob mnohem efektivnější. Voda totiž dokáže mnohem lépe odstranit nežádoucí mikroby a případné nečistoty. Zároveň se jedná také o mnohem šetrnější způsob, než je toaletní papír. I ten několikavrstvý a s nejjemnější úpravou dokáže kůži snadno podráždit a každá další návštěva toalety je pak bolestivým zážitkem.

  1. Nezanedbatelné zdravotní přínosy

S lepší hygienou se pojí kromě jiného i zdravotní benefity. Bidet je totiž výhodný nejen pro ty, kteří již nějakým onemocněním trpí, ale i jako samotná prevence. Pokud tedy trpíte na hemeroidy nebo se potýkáte s jakýkoliv intimním problémem, bude pro vás omytí vodou ozdravné. Bidet lze kromě jiného doporučit i pro ženskou populaci, která si během života prochází různými obdobími. Nejen v průběhu menstruace, ale i po porodu je zvýšená a důkladná hygiena základem každé návštěvy toalety.

I když tomu možná nebudete věřit, tak bidet má vliv i na naše svalstvo. Konkrétně na svaly pánevního dna. Ty se totiž vlivem proudu vody automaticky sevřou a tím je nevědomky posilujeme. To je prospěšné jak pro prevenci inkontinence, tak i pro případné zintenzivnění pocitů při sexuálním životě.

  1. Typ lze dokonale přizpůsobit každé koupelně

Při pořízení bidetu se většina lidí potýká s tím, že jde o další zařízení, kterému je nutné vyčlenit určitý prostor. Tento fakt je však mylný. Bidet totiž samozřejmě může stát samovolně a být závěsný, ale stejně tak, lze zvolit i variantu bidetového prkénka. To se snadno namontuje na záchodovou mísu a budete mít tak doslova 2 v 1. Navíc bidetová prkénka jsou často vybavena i speciálními funkcemi jako je masážní tryska nebo režim sušení. Můžete si tak zároveň užít jak maximální hygienu, tak i novou úroveň pohodlí.

Kromě zmíněných dvou variant těm méně náročným postačí jen bidetová sprška. Ta je umístěna blízko WC, a kromě hygieny ji lze snadno využít i pro napouštění kýblu pro případný úklid domácnosti.

Tak co už víte, který typ je vaším favoritem a bude novou součástí vaší koupelny?

Fotografie