Minimalistický design a spojení odolnosti. To je betonová stěrka

Zařizujete novou koupelnu, nebo jste se rozhodli pro renovaci? Co namísto klasického obkladu dát šanci betonové stěrce? Povrchu, který je nejen moderní, ale i nádherně čistý. Stejně jako u dlaždic najdete nepřeberné množství barev, ze kterých lze vybrat to nejlepší pro vaši koupelnu. Navíc kromě nadčasového vzhledu je betonová stěrka i velmi praktická a zvládnete si ji udělat i sami. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami!

Do sprchového koutu, za umyvadlo i WC

Betonová stěrka se zkrátka hodí kamkoliv do koupelny. Nemusíte se omezit jen na určitý prostor, právě naopak. Díky tomu, že má stěrka spoustu výhod, je ideálním řešením. Zcela nejdůležitější fakt je ten, že stěrky jsou voděodolné. A nejen to. Mohou se také pyšnit svou odolností vůči sprchovým gelům a dalším hygienickým prostředkům. Stěrka do sebe nenasákavá vodu a vzhledem k absenci spár není nutné provádět jejich obnovu a pravidelné čištění. Plísně i špína ve spárách jsou minulostí! Ve srovnání s klasickým obkladem, se stěrka také může pyšnit nižší cenou a snadnou aplikací, kterou zvládne téměř každý. Stačí jen dodržovat určité zásady!

Jak na to?

  1. Nejprve si zvolte vhodný odstín stěrky. Ve specializovaných obchodech i hobbymarketech vám případně poradí a doporučí vám konkrétní značky.
  2. Prostor, kam budete stěrku nanášet je třeba odmastit a zbavit nečistot. Důležité také je, aby byl povrch suchý. Předejdete tak nejen případným problémům, ale i nedokonalému vzhledu.
  3. Na stěny naneste silikátovou penetraci. Tu opět seženete jak v profi obchodech, tak v široké síti hobbymarketů. Nejlépe tři hodiny je vhodné nechat nátěr zaschnout.
  4. Až poté si připravte stěrku. Vždy je dobré postupovat podle konkrétního návodu na obalu. Kromě informací o tom, jak stěrku připravit, se také dočtete, zda je nutné podklad ředit nebo nikoliv.
  5. Potom, co máte stěrku připravenou, naneste na stěny první vrstvu. Ideální je tloušťka 1-2 mm. Podklad nanášejte pomocí kvalitní malířské štětky a vyhlaďte hladítkem. Následně nechte podklad vytvrdnout a zaschnout alespoň 6 hodin.
  6. Po zaschnutí první vrstvy je možné nanést vrstvu druhou. Její tloušťka by opět měla činit 1-2 mm. Vytvrdnutí je, ale v této fázi kratší a čítá max. 3 hodiny. Vhodný čas poznáte tak, že omítka na dotek nebude lepivá.
  7. Nyní je čas na finální texturu! Připravte si hladítko nebo další řemeslné nástroje a vytvořte si originální vzhled.
  8. Na závěr je nutné nanést hydrofobní lak, který ještě umocní všechny benefity stěrky a zvýší její celkovou životnost.
  9. A je hotovo! Teď už si můžete užívat nadčasový minimalistický design, který ozvláštní každou koupelnu.

PS: Pokud si nevěříte, vždy je možnost zvolit specializovanou firmu a využít služeb profesionálů. Na trhu jistě najdete vyškoleného řemeslníka, který splní všechny vaše představy.

 

 

 

 

Fotografie