Mýty a báje o betonové stěrce

Mýty a báje o betonové stěrce

Betonová stěrka se v posledních letech stala velmi poptávaným interiérovým prvkem. Díky svému přirozeně luxusnímu vzhledu vypadá velice zajímavě. Interiér dokáže hravě proměnit k nepoznání. S tím jak je cementová stěrka stále oblíbenější, začínají se kolem ní tvořit mýty, které někdy nemusí být snadné rozpoznat od skutečnosti. Internet je totiž plný údajně zaručených a pravdivých informací. Je však třeba na ně pohlížet kriticky.

 

 1. Není všechno stěrka, co se stírá
  Vzhledem k množství prodejců a dodavatelů se na trhu objevuje i mnoho různých imitací, které mají vypadat jako betonová stěrka, ale jsou například z epoxidu, polyuretanu, akrylátu, silikátu nebo ve formě jiných dekorativních nátěrů, které však s betonem jako materiálem nemají nic společného. Jedná se o dekorativní aplikace, které ale nakonec ani příliš věrohodně nepůsobí. Ty pravé betonové, nebo chcete-li cementové, stěrky jsou z materiálu, který tvoří základ betonu a tím je cement.

 2. Cementové stěrky často a rády praskají
  Kvalita stěrky je vždy dána kvalitou podkladu. Pokud praskne podklad, je pochopitelné, že spolu s ním praskne i stěrka a to ať už by byla z jakéhokoliv materiálu. Možné defekty je tedy třeba sanovat před aplikací samotné betonové stěrky. I když existují i takové cementové stěrky, které jsou pružné a mohou s menšími defekty pomoci.

 3. Cementová stěrka není vhodná do koupelny
  Opak je pravdou, betonová stěrka do koupelny patří. Musí se sice impregnovat, ale pokud zvolíte správný materiál a práci provedete poctivě a kvalitně, bude betonová stěrka i v koupelně velmi trvanlivým a spolehlivým řešením. Cementová stěrka v koupelně má dokonce velkou výhodu v tom, že pokud by náhodou došlo k nějaké havárii, na stěrce to vidíte ihned při prvním kontaktu s vodou a tak můžete zajistit okamžitou nápravu problému.

 4. Betonová stěrka do koupelny nebo do kuchyně není hygienická
  Jeden z největších mýtů o betonových stěrkách se týká hygieny. Lidé se obávají, že betonová stěrka do koupelny je nehygienická a těžko se udržuje čistá. Nicméně pokud je betonová stěrka řádně utěsněna a ošetřena vhodným nátěrem, může být velmi hygienická a naprosto jednoduše a snadno se udržuje v čistotě.

Z betonové stěrky rozhodně nemusíte mít obavy, naopak. Časem jistě oceníte všechny její výhody. Pokud chcete kvalitu, kontaktujte Prokadesign.cz. Jsou to profesionálové na svém místě. Vždy se snaží uspokojit přání svých klientů a v tom ji napomáhá použití špičkových materiálů nejvyšší kvality. Uvidíte, že nebudete litovat, pokud se stanete jejich dalším spokojeným zákazníkem.

Fotografie