Výběr jídelního stolu

Jídelní stůl najdeme v každé kuchyni či jídelně malého bytu i velké rodinné vily. Je to místo u kterého se dříve scházela celá rodina, aby si sdělila své zážitky u dobrého oběda, večeře či snídaně. Dnes už se u něj každá rodina neschází pravidelně, ale jídelní stůl je stále místo setkávání s přáteli, kamarády a místo u kterého se jí.

Jídelní stůl je zpravidla dominantou jídelny či kuchyně a i kvůli tomu je výběr stolu velmi důležitý. Nejdůležitější je si předem rozmyslet pro kolik osob bude muset stůl sloužit. Dalším důležitým kritériem je pak tvar. Nejčastěji jsou stoly obdélníkové, které jsou oblíbené pro svou menší prostorovou náročnost a dobrou variabilitu. Často jsou obdélníkové stoly doplněny o možnost rozložení, takže se u jednoho stolu pohodlně nají i širší okruh rodiny při oslavě.

Chcete-li aby si byli všichni u stolu sedící rovni, tak aby si nikdo nepřipadal odstrčený je vhodný kruhový tvar stolu. Když se naskytne příležitost, vměstná se u něj i více osob než obvykle.

Důležité je při výběru myslet na správnou výšku a délku, tak aby sezení bylo příjemné. To je dobré vyzkoušet již v obchodě a spojit to již s výběrem správně vysoké židličky. V poslední řadě je důležité vybrat správné doplňky. Možnosti v oblasti doplňků jsou opravdu široké, a pokud si nevíte rady, stačí hledat inspiraci v katalozích, na internetových stránkách nebo přímo na místě ve specializovaných obchodech.

Zdroj:http://obyvaci-pokoj.bydleniprokazdeho.cz/nabytek-stolovy-a-odkladaci/vyber-jidelniho-stolu-podridte-velikosti-jidelny-i-poctu-stolovniku.php