Zařizování dětské pokoje i pokoje není vůbec jednoduché. Ať už se jedná o miminko, předškoláka, školáka nebo teenagera, každé bydlení by mělo mít řád. Pokoj by neměl být přeplácaný věcmi. Veškeré barvy, samolepky a dekory by měli být sladěné, jinak není možné docílit pěkného vzhledu.
Základem každého pokoje by mělo být správné rozdělení do zón. Zóny by měli oddělit místo pro spaní od relaxace, nábytku s oblečením, prostoru pro hraní. Vhodné je zóny oddělit prostorově i opticky, například různou barvou stěn jednotlivých zón. Optimální by měla být i velikost pokoje. Příliš malí pokoj může působit stísněně a dítěti by si v něm nemuselo rádo hrát.
Prostory dětského pokoje nemají být zastavěny nábytkem více než ze dvou třetin. Pro malé děti, které si hrají zpravidla na zemi, je vhodné ponechat volného místa ještě více (uvádí se zhruba okolo padesáti procent).
Pokud nechce kupovat stále nový nábytek, je ideálním řešením rostoucí nábytek. Tím, že se pokojíček navrhne tak, aby co nejvíce „rostly s dětmi', bude v čase vyžadovat jen minimální úpravy, a to ušetří značné finanční náklady.
Dětský pokoj musí být nejen funkční, ale i bezpečný. Je vhodné zajistit všechna elektrická zařízení, okna, volné kabely a dveře. Dobré je také vysoký nábytek přichytit ke zdi. Při výběru nábytku je také vhodné volit ten bez skleněné výplně, nebezpečných dílů a materiálů. Na ostré hrany je vhodné nalepit speciální chrániče, popřípadě vybrat nábytek, který ostré rohy vůbec neobsahuje (nábytek s oblými rohy).
Zdroj: http://www.denik.cz/domov/bydleni-pro-deti-introvert-potrebuje-tajnou-skrys-20150823.html.