Hliníková okna

Hliníkové profily pro okna a dveře jsou jedinečnou volbou pro stavbu moderní novostavby nebo i pro rekonstrukci staršího domu. Hliníková okna a dveře se vyznačují svým minimalistickým moderním vzhledem a svou velkou odolností.

Hliníkové profily bývají skvělým řešením u velkoformátových oken. Rám, vyrobený z hliníku, je neskutečně odolný a má vysokou nosnost. Jedno křídlo u posuvných hliníkových dveří dokáže unést 300-500 kilo, podle typu zvoleného profilu. Díky tvrdosti materiálu nemusí být ani rámy oken a dveří příliš široké, někdy se osazují dokonce tak, aby okna působily, jakoby rám ani neměly. Okna bez zbytečných ozdob působí velmi elegantně a na domech převážně s velkými okny a prosklenými dveřmi dělají stylový design. Zároveň vaši vnitřní místnost prosvětlí a čistě s jednoduchostí prostor propojí s exteriérem.

Velká okna v domácnosti jsou samy o sobě velkým plusem. V zimě dokážou minimální sluneční paprsky místnost trochu ohřát. Hojně využívané v moderní architektuře jsou u velkoformátových oken takzvané HS portály. Fungují tak, že se křídlo okna posouvá bokem a vzniklý otvor zajišťuje průchod ven na terasu jako dveřmi. Stejný princip je využíván též u hliníkových profilů pro zdvižně posuvná okna. Výhodou těchto oken a dveří je to, že vám křídlo nepřekáží v místnosti při plném otevření a neubírá prostor z pokoje.

S dnešní moderní dobou jdou kupředu i jednotlivé výrobky a technologie. Nejen že hliníková okna můžete ovládat motorkem, ale též si můžete připlatit za chytrá okna. V profilu je zabudovaná chytrá technologie, díky které můžete například dveře otevřít pomocí otisku prstu nebo dveře a okna můžete ovládat na dálku pomocí svého chytrého telefonu. Okna krom toho rozpoznají díky rozmístěným čidlům a senzorům například vydýchaný prostor nebo naopak průvan a samy se vás dokáží zeptat, zda chcete okno otevřít nebo zavřít.

Pokud jste se pro hliníková okna a nebo hliníkové posuvné dveře rozhodli, bydlíte v okolí Frýdku-Místku, neváhejte zabrouzdat na webové stránky firmy vojtalsro.cz. Firma se na výrobu hliníkových profilů zaměřuje, na stránkách se můžete dozvědět více informací o produktech a pokud nenaleznete odpovědi na vaše otázky, neváhejte se na firmu obrátit. Rádi a s ochotou vám vše precizně vysvětlí a případně se s vámi domluví na dalších podrobnostech. Neváhejte, určitě budete s okny od této firmy nadmíru spokojeni, jako spousta zákazníků před vámi, což dokazují i samotné recenze této firmy.

Fotografie