Ocenění RED DOT

Už 60 let se scházejí přední odborníci na design, aby vybrali ta nejlepší designová řešení. Každý rok stoupá počet účastníků, což ukazuje na čím dál větší oblíbenost této ceny. Letos byla účast rekordní, bylo přihlášeno téměř 5000 tisíc výrobků. Pro porotce výběr nejlepšího řešení nebyl vůbec jednoduchý, každý výrobek museli posoudit, což v takovém počtu dalo spoustu práce.

Třiceti osmi členná odborná porota nakonec ocenila závěsnou lampu IKEA PS 2014 čestným uznáním za provedený design a promyšlené designové řešeníAutorem této závěsné lampy je David Wahl, který o lampě řekl, že je řešením pro všechny, kteří žijí na malém prostoru.

Závěsná lampa IKEA PS 2014 má jednoduchý mechanismus, díky kterému lze pouze pomocí zatáhnutí za šňůrku měnit tvar svítidla a tak i celkovou intenzitu, kterou vydává. Zároveň dochází podle otevření lampy, ke vzniku zvláštních útvarů na stěnách.

Podoba lampy IKEA PS 2014 je inspirována sci-fi filmy a videohrami a patří do designové kolekce IKEA PS 2014 On the move - V pohybu. Tuto kolekci IKEA zaměřila na flexibilitu a víceučelovost při bydlení ve městě. Kolekce tak vychází z průzkumu, který ukazuje, že lidé mají rádi designové výrobky, ale chtěli by je levnější a zároveň chtějí efektivně využít každý centimetr své obytné plochy.

Předání ocenění za design RED DOTproběhne 29. června 2015 v německém Essenu. Ocenění budou po čtyři týdny vystaveny na speciální výstavě „Design on Stage“, poté budou vystaveny v expozici muzea Red Dot.

Zdroj: CZECHDESIGN