Co dělat, aby koberec neklouzal po podlaze

Na chladné podlaze (například na plovoucí podlaze) se krásně vyjímá hebký stylový koberec. Ať ho již máte pouze jako okrasu nebo využíváte jeho funkčnost pod nohama při sledování televize, je plně na vás. Ve všech případech byste ale neměli zapomínat na bezpečnost členů domácnosti. Na hladkém podkladu může volně položený koberec nepředvídatelně klouzat. Hrozí tak velmi nebezpečný pád s rizikem vážných úrazů. Proto pojďte tomuto nebezpečí předejít a koberec zajistit proti klouzání.

 

Řešení tohoto problému má několik možných variant. Nejjednodušší je koupit koberec s protiskluzovým povrchem. Takový koberec je na spodní straně opatřený vrstvou, která zabraňuje klouzání po podlaze. Co si ale budeme povídat. Ne každý koberec, který se člověku líbí a hodí se mu do interiéru, tuto protiskluzovou vrstvu má. V tom případě je potřeba hledat další vhodné řešení.

 

V obchodech lze zakoupit protiskluzové podložky pod koberec. Jsou vyrobeny z latexu nebo pryže. Jednoduše se položí pod koberec a zajistí, že se nebude po podlaze posunovat. Další volbou mohou být pásky na zem. Ty se nalepí na podlahu a na ně se koberec položí. Fungují na stejném principu jako výše zmíněná podložka pod koberec. Jednodušší volbou jsou klipy na koberec, které zastrčíte pod nábytek a koberec se tím pádem nehne. Tato varianta ale není řešením pro koberce umístěné v prázdném prostoru. V tomto případě můžete sáhnout také po oboustranné lepící pásce určené přímo na koberce. U ní se ale pořádně zamyslete, protože její následné odstranění z podlahy vyžaduje dostatek energie a času.

 

Nejlepším řešením je zvolit protiskluzový postřik koberce nebo protiskluzový latexový nátěr koberce. Postřik nebo nátěr se jednoduše nanese na spodní stranu koberce a vytvoří protiskluzovou vrstvu v neutrální šedé barvě. Vrstva je odolná vůči praní a také vůči mechanickému opotřebení, takže se nemusíte bát po koberci chodit a běžně jej zatěžovat. Velká výhoda tohoto postřiku a nátěru je, že nemusíte nic aplikovat na podlahu, vrstva je součástí koberce, je dlouhotrvající a kvalitní. Takže vám zajistí optimální bezpečnost proti uklouznutí na koberci. Velkou výhodou je také to, že tento latexový nátěr šetří životní prostředí.

 

Pokud byste rádi tento latexový postřik nebo nátěr na svém koberci měli, neváhejte navštívit webové stránky nebo rovnou pobočku firmy vyčistíme.to. Veškeré kontakty naleznete na zmíněných stránkách. Tato firma vám kromě profesionálního vyčištění koberce může nabídnout právě i zmiňovaný protiskluzový latexový nátěr nebo postřik na váš koberec. A vy už se nebudete muset obávat nechtěného pádu z uklouznutí na koberci. 

Fotografie