Jak postupovat při výběru oken

Tápete při výběru nových oken? Není se čemu divit. Dříve nebylo tolik možností, abyste si lámali hlavu nad takovou věcí, jako je zrovna výběr těch správných oken pro vaše obydlí. Ale doba se velmi změnila a dnes je najednou tolik možností, že nám nezbývá nic jiného, než se držet nějakých návodů, dle čeho vybírat, a podle jakých aspektů či kritérií. Proto se na nějaké z nich zaměříme.

Nejdříve je třeba si uvědomit, jak je váš dům, byt, či jakákoliv jiná budova situována. Záleží na tom především z jednoho prostého důvodu. Pokud bydlíte na vesnici, kde je klid, žádná hlučná silnice, bary a noční kluby, pak vaším největším problémem zřejmě nebude hluk. Naopak pokud například bydlíte v místě s vyšší nadmořskou výškou, mohly by sehrát významnou roli při výběru oken třeba povětrnostní podmínky. Tedy jednoduše řečeno, okna se vybírají dle lokality, kde se nachází objekt, pro který okna vybíráme.

Dalším důležitým aspektem při výběru může být také to, zda máte starší domek či se jedná o úplnou novostavbu. Pokud totiž máte nízkoenergetický či pasivní dům, pak je nutností, abyste si koupili okna s vysokými izolačními vlastnostmi. Můžete tedy zvolit dřevohliníková okna, která právě tyto vlastnosti splňují a perfektně se hodí do nových staveb. Do panelových domů se pak často doporučují plastová okna, ale mohou se užít také v rodinných domcích, a pokud požadujete něco, co má vysokou životnost, můžete vyzkoušet hliníková okna. Pokud si stále nevíte rady, můžete se obrátit na firmu Oknocentrum Rakus, s.r.o., která sídlí v Brně a prodejem plastových, hliníkových a dřevohliníkových oken se zabývá.