Jak se chránit před zloději?

Téměř každý z nás vlastní něco, oč by velmi nerad přišel, ať už se jedná o šperky, úspory, či nějakou starožitnost. Bohužel ale dnes je v nebezpečí i majetek, který máme pečlivě urytý uvnitř svého domu. Stačí, aby se o vašem majetku dozvěděl nějaký vychytralý zlodějíček či si vás jen namátkou vytipoval a rázem můžete přijít o všechny cennosti.

Důležité tedy je, chránit se nejrůznějšími dostupnými prostředky. Někdo stále věří na hlídacího psa před domem, ale existují i mnohem spolehlivější a efektivnější metody, kterými mohou být kamerové systémy. Díky moderních technologiím mohou být tyto systémy nainstalovány nejen uvnitř domu, ale také zvenku. Cílem je umístit jednotlivé kamery na všechna důležitá místa, tak aby snímaly i ty nejmenší detaily. Tyto moderní systémy dokáží v dnešní době nejen snímat v HD rozlišení, ale také nahrávat zvuk, dokonce je lze propojit i s chytrými zařízeními, tudíž klidně můžete Váš domov hlídat ze zahraničí pomocí vašeho tabletu či notebooku. Už se nebudete muset bát, že se v době vaší nepřítomnosti může něco stát. Vše můžete mít pod kontrolou i ze vzdálenějších míst.

Pro firemní prostory jsou pak vhodné elektronické zabezpečovací systémy, neboli zkráceně nazváno EZS, jejichž čidla jsou rozmístěny po celém objektu a hlídají prostory nejen před nezvanými návštěvníky, ale také například před požárem. Specialisté vám dokáží poradit přesná místa, kam je vhodné čidla umístit a zpracují návrh řešení přesně pro vás. Mnoho brněnských firem se dnes na kamerové systémy či EZS spoléhá, neboť vědí, že s nimi mohou mít vše jednoduše pod kontrolou.

UNITEL elektro, s.r.o.
Vackova 31, 61200 Brno
www.unitelelektro.cz