Jak zařídit malou koupelnu?

Máte byt či dům s malou koupelnou a plánujete rekonstrukci? První co byste měli udělat je vymyslet barvou, do které bude koupelnu ladit. Do malé koupelny se hodí především světlé barvy, tmavší barvy činí interiér stísněnější.

Dále byste se měli zaměřit na osvětlení. I malé, ale účelné osvětlení může opticky zvětšit celý interiér. Kromě standardního stropního světla můžete uvažovat o podsvětlení zrcadel nebo samotných skříněk. Protože velké množství světel znamená také vyšší náklady, použijte například LED osvětlení, které je podstatně úspornější než klasické žárovky.

Rozšíření interiéru pomohou i vhodně zvolené dlažby a obklady. Důležitá je nejen barva, ale i rozměr. Ideální rozměr je 30×60, 50×20 nebo 30×30 cm. Ze vzorů se doporučuje mozaika, která se dá umístit za umyvadlo, vanu, nebo sprchový kout.

Prostor koupelny rozšíří také lesklá povrchová úprava nábytku, které napomáhají světla. Sprchový kout z transparentního skla nebo zástěna celý interiér propojí, a ten pak působí jako celistvý komplex. Nábytek by navíc neměl být moc hluboký. Skříňky do koupelny s menší hloubkou nezaberou tolik prostoru jako běžný koupelnový nábytek.

Pokud máte koupelnu spojenou s toaletou, která vám zabírá příliš mnoho místa, můžete si pořídit zkrácené WC. Pokud toužíte i po bidetu je dobré využít toaletu se zabudovaným bidetem. Stejně tak je zbytečné mít pračku i sušičku zvlášť, nebo vanu a sprchový kout. Výrobky dva v jednom dokážou uspořit spoustu prostoru.

Zdroj: http://www.portal-bydleni.cz/jak-zaridit-malou-koupelnu-mame-pro-vas-8-tipu/

Hledáte firmu na rekonstrukci koupelny? Zkuste Katalog.cz