Pasivní dům pro aktivní život

Přemýšlíte marně nad tím jak snížit náklady za vytápění, aniž byste museli trávit čas zachumlaní pod peřinou s horkým čajem v ruce a s 18 °C na termostatu? Řešíte každou zimu neefektivní větrání, kdy doslova pouštíte drahocenné teplo okny ven, abyste na chvíli získali pocit čerstvého vzduchu? Pasivní dům by mohl být řešením nejen pro vaše trápení s účty za topení!

Smrádek, ale teploučko? Kdepak!

Moderní technologie používané pro výstavbu pasivních domů umožňují neprůvzdušné uzavření pasivního domu, který je tak za použití vysoce izolačních materiálů dokonale tepelně izolován. K udržení čerstvého ovzduší využívá systém automatizovaného odvětrávání. Tento systém lze navíc obohatit filtry pro čištění vzduchu. Pasivní domy jsou tak velmi výjimečným řešením pro lidi citlivé na kvalitu ovzduší. Díky důmyslnému systému odvětrávání už nikdy nebudete muset řešit, že zrovna nemůžete otevřít okno, protože soused stápí PET lahve.

Konec vyhazování peněz komínem!

Jak už bylo nastíněno v úvodu, pasivní domy jsou navrženy tak, aby splňovaly přísná kritéria pro energeticky úsporné stavby. Uvádí se, že pasivní dům by neměl překročit hranici 15 kWh na 1 m² spotřeby energie na vytápění za 1 rok. Průměrná spotřeba běžné dnešní novostavby se uvádí 80 kWh až 140 kWh/1m²/rok. To je celkem rozdíl, co říkáte? Jak je to ale možné? Pasivní dům totiž velmi efektivně využívá sluneční záření a teplo, které vyzařují běžné domácí spotřebiče. A samozřejmě i teplo jeho obyvatel!

Pasivní dům na klíč? Žádný problém.

Děsí vás představa zařizování a vyřizování náležitostí kolem stavby nového pasivního domuSpolečnost EcoDomy zajistí vše od projektové dokumentace, přes stavební práce až po finální úpravy vašeho nového ekologického a ekonomického domu snů. Tým profesionálů z EcoDomy, znalých ve svém oboru, přistupuje ke každému projektu s maximální pečlivostí. Můžete se tak spolehnout na kvalitně odvedenou práci. Vaše sny o novém bydlení se můžou začít plnit již dnes!