Splňte si svůj sen o moderním bydlení

Plánujete osvěžit si svůj prostor a nevíte, kde začít? Nepanikařte, ve stejné situaci jsme byli asi všichni. Naštěstí pro vás máme řadu rad a tipu, které vám určitě pomohou na vaší cestě za moderním bydlením.

Správné naplánovaní

Nejprve si promyslete svůj vlastní koncept, jakým způsobem chcete oživit svůj byt. Můžete si úplně přestavět rozlohu bytu, zmenšit pokoje, vytvořit úložné prostory v chodbě, inovovat koupelnu a WC, či propojit obývací pokoj s kuchyní. Možnosti opravdu mnoho, proto není vůbec špatný nápad se obrátit na odborníky pro pomoc. Doporučujeme je návštivit osobně, aby vám lépe pomohli vytvořit vizualizaci renovovaných prostorů.

Rekonstrukce s firmou

Pokud přenecháte vše v péči firmy, mohou před začátkem prací odstranit nábytek, odvézt staré věci na skládku a dodat veškerý potřebný materiál. Následně si budete moci vybrat vybavení místností, včetně sanitárních zařízení, skříní, polic a dalších prvků. Vaši kuchyni můžete vybavit moderními elektrospotřebiči a doplňky.

Nové rozvody a elektroinstalace

Během prací se často modernizují i rozvody a elektroinstalace. Nahrazením zastaralých systémů novými a efektivnějšími technologiemi nejen zvyšujeme bezpečnost, ale také zlepšujeme energetickou efektivitu domova. Tyto změny byste zvážit určitě měli a je dobré si k tomu pozvat i odborníka.

Výměna oken

Výměna starých oken také není nazbyt, nejen že nová okna mohou opravdu zkrášlit celkový dojem interiéru a exteriéru, ale zároveň zlepši zateplení vašeho obydlí.

Trendy v interiérovém designu

Jedním z hlavních směrů moderního interiérového designu je bezesporu minimalismus. Minimalistické prostory se vyznačují přehledným funkčním designem s důrazem na neutrální barvy. Tato kombinace elegance a funkčnosti vytváří prostory, který nejsou pouze krásné, ale i uklidňující a inspirativní.

To však neznamená, že každá místnost musí být prázdná a na bílo vymalovaná. To vůbec ne, cílem je pouze vytvořit prostor s nábytkem a věcmi, které opravdu používáte bez zbytečného vizuálního šumu. Bílé zdi mít taky nemusíte, neutrální tóny barev můžou krásně doplňovat nábytek a oddělovat jednotlivé místnosti. Pro odvážnější máme tip na stále populárnější betonové stěrky. Tenká vrstva velmi odolné a hladké betonové směsi tvoří opravdu nevšední dojem luxusu. Pro zájemce přikládáme odkaz s více informacemi: https://www.tomas-rucker.cz/betonove-sterky/

Rada na závěr

Ať už se rozhodnete rekonstruovat jednu místnost nebo celý dům či byt, určitě veškeré změny proberte s celou rodinou. Každý má jiné preference a to je v pořádku, důležité je však se všemi rekonstrukci probrat, aby nikdo nebyl z výsledné podoby vašeho nového obydlí překvapen.

Fotografie