Úklid domácnosti

Astronomické jaro už k nám dorazilo, byť se to zatím neprojevilo na změně počasí. I tak to většinu z nás láka k posezení na balkoně, terase či zahradě nebo k procházce v blízkém okolí. Někdo sbírá medvědí česnek, někdo kytky, někdo doma klíčí výhonky a nasává atmosféru probouzející se přírody. Pečeme, vaříme, jsme s dětmi venku, máme toho najednou na práci mnohem více a doma trávíme času mnohem méně, než v zimě. Tím pádem nám zbývá i mnohem méně času na domácí práce. A i když nemají nožičky, aby nám někam utekly, a špinavá podlaha, okna, nádobí, prádlo k vyprání i k vyžehlení na nás počkají, mají nepříjemnou vlastnost: kupí se. A dřív či později prostě tu podlahu vytřít musíme. Nebo ne?

Ne! Víte, že existují úklidové firmy, které ten byt uklidí za vás? Jen si to představte: jdete s dětmi na hřiště a místo, abyste přemýšleli, jestli zapnete dřív myčku nebo pračku nebo nachystáte svačinu, přijdete do uklizeného, voňavého bytu, okna se blyští, nikde ani smítko prachu, vyprané prádlo visí nebo se suší případně už si pěkně vyžehlené hoví v prádelním koši a čeká, až ho jen uklidíte do skříní. Pochopitelně může být už i uklizené, pokud si to budete přát. Paní na úklid (nebo i pán, abychom byli genderově korektní) uklidí váš byt přesně podle vašich představ. Když budete chtít, srovná vám i ponožky v prádelníku. Když je vám představa že někdo až takto nahlíží do vašeho soukromí, tak se vašemu prádelníku obloukem vyhne. Úklidové firmy si vybírají své zaměstnance velice pečlivě. Musí být nejen precizní ve své práci, ale musí také splňovat určité morální předpoklady. To znamená, že se skutečně nemusíte bát jakékoli nadměrné zvědavosti či nekalých úmyslů z jejich strany.

Domluvit si můžete jednorázový úklid třeba po stěhování nebo rekonstrukcipřed Vánoci nebo rodinnou oslavou nebo pravidelný týdenní úklid domácnosti. Před první „akcí“ projdete s uklízečkou byt a řeknete jí, na co se má zaměřit, na čem trváte a co pro vás až tak důležité není (a může se to dělat třeba jen jednou za měsíc a ne při každé její návštěvě).

Tak co, láká vás představa uklizeného bytu, aniž byste se o to museli zasloužit? Najmout si paní na úklid není ostuda. Možná se budete divit, kolik vašich kamarádek už tu svou má. Poptejte se, zjistěte si reference a objednejte. Myslím, že po první návštěvě už si ji necháte.